Etykieta logistyczna GS1 według standardów GS1

Czas trwania: godz. 10:00 - 15:00

• Wykład interaktywny z prezentacją multimedialną.
  • Przykłady oznaczeń i etykiet.
  • Ćwiczenia praktyczne, quizy, ankieta.
  • Dyskusja i odpowiedzi na pytania uczestników.

Szkolenie organizowane jest przez Fundację GS1 Polska przy współpracy z Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

W związku z sytuacją epidemiczną szkolenie będzie zorganizowane w trybie on-line. Termin najbliższego szkolenia podamy wkrótce.

Uczestnik szkolenia pozna zasady identyfikowania jednostek logistycznych i kodowania dodatkowych informacji biznesowych na etykietach logistycznych. Pokazane zostaną także aktualne wymagania sieci handlowych odnośnie do zakresu danych na etykietach logistycznych. Istotną częścią szkolenia są praktyczne ćwiczenia utrwalające wiedzę merytoryczną, a także prezentacja dedykowanego oprogramowania do generowania etykiet logistycznych GS1.

Szkolenie online na żywo (transmisja audio-wideo online w czasie rzeczywistym) - jest to forma prowadzenia zajęć, dzięki której na żywo, na jednym ekranie wyświetlany jest prowadzący zajęcia, prezentacja oraz czat. Umożliwia obustronną komunikację w tym samym czasie między prowadzącym a uczestnikami. Szkolenie online realizowane jest przy pomocy komputerów lub urządzeń mobilnych i sieci Internet w formie mini wykładu, ćwiczeń, analizy studiów przypadku, przedstawienia zagadnień na udostępnianym pulpicie, przeprowadzenia testów i ankiet oraz udzielania odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników.

Metody prowadzenia zajęć:

- wykład interaktywny z prezentacją multimedialną
- przykłady oznaczeń i etykiet,
- ćwiczenia praktyczne, quizy, ankieta
- dyskusja i odpowiedzi na pytania uczestników.

Pracownicy działów: sprzedaży i zakupów, magazynu.
- umiejętność identyfikowania jednostek logistycznych,
- umiejętność kodowania atrybutów jednostek handlowych i logistycznych z wykorzystaniem Identyfikatorów Zastosowania GS1,
- znajomość zasad konstruowania etykiety logistycznej GS1, jej struktury, doboru informacji, aspektów technicznych,
- świadomość zastosowań i korzyści, jakie niesie stosowanie etykiety logistycznej GS1 jako elementu systemu automatycznej identyfikacji (ADC),
- znajomość znaczących wdrożeń etykiety logistycznej GS1 oraz wymagań detalistów z polskiego rynku.

1. System GS1 w Polsce i na świecie.
2. Standardy GS1 w wewnętrznych procesach przedsiębiorstwa oraz płynące z tego korzyści.
3. Identyfikacja jednostek logistycznych, lokalizacji, wysyłek i przesyłek.
4. Kodowanie atrybutów jednostek handlowych i logistycznych oraz kodowanie dodatkowych istotnych atrybutów
(data ważności, partia produkcyjna, itp.) z wykorzystaniem Identyfikatorów Zastosowania GS1.
5. Budowa kodu kreskowego GS1-128.
6. Zharmonizowana etykieta logistyczna GS1 w otwartych międzynarodowych łańcuchach dostaw.
7. Ćwiczenia praktyczne w tworzeniu właściwych oznaczeń dla opakowań zbiorczych i logistycznych, z wykorzystaniem symboliki kodowej GS1-128.
8. Prezentacja przykładowego oprogramowania, generującego standardową etykietę logistyczną GS1.
9. Panel dyskusyjny.

Cena szkolenia:
Cena szkolenia dla firm (Uczestników Systemu GS1) wynosi: 590,00 zł netto + 23% VAT/1 osobę
Cena szkolenia dla pozostałych firm wynosi: 770,00 zł netto + 23% VAT/1 osobę

Jak się zapisać?  Formularz rejestracyjny ---> online na stronie: www GS1 Polska
Wypełnij ww. formularz i opłać fakturę, którą dostaniesz od konsultanta GS1 Polska.
Po wpłynięciu wpłaty przesłany zostanie link do pokoju online, w którym odbędzie się szkolenie.

Co obejmuje cena szkolenia:
- udział w szkoleniu, dostęp do wirtualnego pokoju;
- prezentacja w wersji elektronicznej (PDF) - uczestnik otrzymuje ją po szkoleniu;
- certyfikat uczestnictwa w szkoleniu w wersji elektronicznej - uczestnik otrzymuje je po szkoleniu;
- możliwość dyskusji, zadawania pytań przez Uczestników podczas transmisji szkolenia na komunikatorze chat.

Co trzeba wiedzieć przed szkoleniem?
Godzinę oraz 5 minut przed rozpoczęciem szkolenia otrzymasz przypomnienie na wskazany adres e-mail. Wystarczy kliknąć w otrzymany w nim link i być z nami o wskazanej godzinie online. Przed połączeniem zalecana jest również aktualizacja przeglądarki internetowej oraz łączenie się przez stałe łącze (nie wi-fi). Zalecamy przeglądarkę Chrome.
Szkolenie organizowane jest z wykorzystaniem aplikacji Clickmeeting.

Szczegółowe informacje o szkoleniach są dostępne na: stronie www GS1 Poska.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: tel. 61 666 48 56, e-mail: szkolenia@gs1pl.org

Piotr Frąckowiak - Główny specjalista ds. standardów GS1 w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Logistyki i Magazynowania (Łukasiewicz - ILiM). Jako konsultant – doradca pracuje nad wdrażaniem standardów Systemu GS1 w polskich przedsiębiorstwach. Wykonawca i współwykonawca projektów konsultingowych w zakresie systemów automatycznej identyfikacji, traceability i bezpieczeństwa żywności. Odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych kodów kreskowych GS1 DataBar oraz etykiet logistycznych GS1 w największych sieciach handlowych w kraju oraz u ich dostawców.