Podstawy logistyki w przykładach i ćwiczeniach -  Wydanie drukowane

Seria wydawnicza: Biblioteka Logistyka
Numer wydania: ISBN 978-83-63186-77-7

O wydaniu

Książka zawiera ponad 80 inspirujących ćwiczeń i przykładów zachęcających do interaktywnej pracy. Dodatkowym uzupełnieniem treści jest prezentacja najważniejszych terminów specjalistycznych, w tym skrótów, w języku angielskim.

Uczniowie otrzymują:
- Podstawową wiedzę "w pigułce" oraz obszerny zestaw zadań o zróżnicowanej skali trudności.
- Rozwiązania niektórych zadań według schematu "krok po kroku".
- Specjalny pakiet ćwiczeń, wymagający wykonania działań matematycznych w arkuszu kalkulacyjnym i wypełnienia interaktywnych rubryk.
- Przydatne komentarze i wskazówki dotyczące treści trudniejszych zadań.

Dodatki

4.10. Zadanie przekrojowe

Autorzy

Paweł Andrzejczyk
Długoletni wykładowca oraz instruktor przedmiotów transportowych, spedycyjnych oraz logistycznych. Swoim doświadczeniem dzieli się zarówno ze studentami logistyki, zarządzania oraz pedagogiki. Swoją wiedzę przekazuje również uczniom szkół średnich. Obecnie m.in. nauczyciel przedmiotów transportowo-spedycyjnych w technikum spedycyjnym w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy oraz Instruktor w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy, a także wykładowca w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
Jego głównymi obszarami zainteresowań są: technologie i procesy magazynowania, zarządzanie czasem pracy kierowców oraz zarządzanie  łańcuchami dostaw. Jest współautorem wielu podręczników, w tym m.in.: "Zapasy i magazynowanie. Przykłady i ćwiczenia", "Organizacja i monitorowanie procesów produkcyjnych", "Branża TSL w przykładach i ćwiczeniach", "Podstawy funkcjonowania przedsiębiorstw dla logistyków", "Organizacja i monitorowanie procesów magazynowych", "Organizacja i monitorowanie procesów transportowych", "Logistyka w jednostkach gospodarczych". Swoje prace publikuje również na łamach czasopism specjalistycznych oraz w zeszytach naukowych, w których porusza tematy związane z transportem, czasem pracy kierowców oraz zagadnienia związane z procesem kształcenia kadr logistycznych w Polsce na poziomie szkół średnich.

Ewa Rajczakowska
Długoletni nauczyciel języka angielskiego oraz języka angielskiego zawodowego, nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie logistyki i spedycji. Obecnie m.in. nauczyciel języka angielskiego oraz przedmiotów spedycyjnych w technikum w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy. Do jej głównych obszarów zainteresowań należą nowoczesne technologie i ich wykorzystanie w logistyce, wpływ języków obcych na efektywność komunikacji oraz nowoczesne strategie zarządzania. W swoim dorobku posiada wiele publikacji naukowych m.in. z zakresu logistyki, czasu pracy kierowców, ochrony danych osobowych RODO oraz zagadnień związanych z procesem kształcenia kadr logistycznych w Polsce na poziomie szkół średnich.

Paweł Fajfer
Nauczyciel przedmiotów logistycznych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Poznaniu i wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki. Współautor podręczników "Systemy logistyczne" i "Wirtualne laboratoria". Od lat współpracuje przy tworzeniu pomocy dydaktycznych dla kierunków logistycznych. Współtwórca "Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno-Spedycyjnych i Magazynowych".

Młodzi adepci logistyki:
- Rozwijają umiejętności samodzielnego poszukiwania i weryfikacji źródeł informacji na tematy związane z logistyką.
- Poznają korzyści związane z wykorzystywaniem popularnych rozwiązań (np. etykiety logistycznej GS1, WMS).
- Doskonalą kompetencje zespołowego rozwiązywania problemów - mogą np. tworzyć własne scenariusze rozwiązań i wymieniać się między sobą proponowanymi przez siebie wariantami.
- Dzięki licznym przykładom poznają realne problemy występujące w firmach.

Kup wydanie

Dostawa