Informatyczne systemy wspomagające zarządzanie magazynami – moda czy konieczność -  Szkolenie logistyczne / Stacjonarne

Szkolenie logistyczne / Stacjonarne

• WMS - czym jest, jego rola w firmie
  • Korzyści z wdrażania informatycznego systemu do zarządzania magazynem
  • Standardy GS1, etykieta logistyczna, technologia automatycznej identyfikacji - zastosowanie w systemach klasy WMS

• WMS to modny temat w branży logistycznej. Przez jednych widziany jako panaceum na wszelkie problemy, przez drugich jako duża inwestycja i tworzenie kolejnego bałaganu wdrożeniowego, przez jeszcze innych jako ingerencja osób trzecich w stare, sprawdzone metody działania. Kto ma rację? Może jednak ci, którzy twierdzą, że zarabia dział handlowy, a reszta to proste zagadnienia nie wymagające inwestycji?

• Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z teoretycznymi i praktycznymi aspektami wdrażania informatycznych systemów do zarządzania magazynem. Omówione zostaną standardy GS1 w aspekcie wykorzystania ich w systemach informatycznych do zarządzania magazynami. Uczestnicy zapoznają się z budową etykiet logistycznych i użyciem Identyfikatorów Zastosowania. Przedstawione zostaną korzyści i zagrożenia związane z wdrażaniem systemów WMS na podstawie realizowanych wdrożeń.
  • Średni i wyższy szczebel zarządzania logistyką w firmach
  • Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy nabędą umiejętności w zakresie:
  • wykorzystania technologii automatycznej identyfikacji w systemach WMS,
  • praktycznych podstaw standardów GS1 w zastosowaniach logistycznych,
  • budowy etykiety logistycznej,
  • na co zwracać uwagę podczas wdrożenia systemu WMS.
  • I System WMS – czym jest, jego rola w firmie.
  • II Standardy GS1 i automatyczna identyfikacja.
  • III RFID czy kody kreskowe.
  • IV Jakie są korzyści z wdrożenia systemu klasy WMS.
  • V Praktyczne aspekty wdrażania systemów WMS:
  1. rozpoznanie zachodzących procesów;
  2. optymalizacja procesów pod kątem ich realizacji w systemie WMS;
  3. wdrożenie dwuetapowe – korzyści i zagrożenia;
  4. element ludzki w procesie wdrożenia.
  • VI Pytania, podsumowanie szkolenia.
Zajęcia prowadzone w formie wykładu interaktywnego z prezentacją multimedialną, ćwiczenia, case studies.

Czas trwania szkolenia: 1 dzień, 8 godzin lekcyjnych.

Szkolenie odbędzie się 29 stycznia 2019r. (wtorek) w Centrum Szkoleniowym Instytutu Logistyki i Magazynowania,  w Poznaniu, ul. Ewarysta Estkowskiego 6, w godz. 10.00-16.00

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi: 650,00 zł (VAT zw.)* / 1 osobę

RABAT: 10% dla każdej osoby przy zgłoszeniu na szkolenie min 2 osób z tej samej firmy.

Cena szkolenia obejmuje:
uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe w formie papierowej, materiały piśmiennicze (notatnik, długopis), certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz przerwy kawowe i lunch.

* Usługa zwolniona od podatku na podstawie par. 3 ust.1 pkt 13 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20.12.2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. z  2018 r.‚ poz. 701)

• Wiesław Stachowiak – wieloletni pracownik Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Jest ekspertem w dziedzinie technologii automatycznej identyfikacji, procesów magazynowych oraz zastosowania etykiet logistycznych GS1. Współtworzył system WMS MaGS1 i zajmował się również procesowymi aspektami jego wdrażania.  Jego doświadczenie w technologiach mobilnych jest wykorzystywane w projektach wdrożeniowych ILiM. Szeroka znajomość rynku urządzeń mobilnych dla magazynów pozwala mu dobierać sprzęt do automatycznej identyfikacji adekwatny do zadań przewidywanych u Klientów. Ekspercka wiedza w zakresie zastosowań etykiet zgodnych ze standardami GS1 w różnych gałęziach przemysłu i handlu poparta jest kilkuset wdrożeniami.

29.01.2019 - Poznań
Pobierz formularz zgłoszeniowy PDF
lub wypełnij formularz online poniżej.