Monitoring towarów w systemie SENT -  Szkolenie logistyczne / Stacjonarne

Monitoring towarów w systemie SENT
Szkolenie logistyczne / Stacjonarne

• Pozyskanie wiedzy w dziedzinie obowiązków monitorujących.
  • Pozyskanie umiejętności  samodzielnego zgłaszania, uzupełniania i aktualizacji danych dot.  przemieszczania towarów.
  • Przeprowadzenie skutecznej rejestracji na PUESC.

• Szkolenie pozwoli na przybliżenie oraz uporządkowanie wiedzy z zakresu ogólnych zasad monitorowania przewozu towarów wrażliwych i ich klasyfikacji. Uczestnicy będą też mogli zapoznać się z obowiązkami jakie nakłada się na nich w przypadku wysyłania, przemieszczania i odbioru towarów objętych wymogiem zgłoszenia w systemie SENT.
  • Celem szkolenia jest omówienie najnowszych zmian dotyczących monitorowania przewozu kolejowego jak i wywozu leków. Streszczenie zapowiedzi zmian związanych z geolokalizacją [USTAWA z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów (Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 października 2018r.)]

• Szkolenie jest skierowane do firm uczestniczących w obrocie towarowym dotyczącym  przewozu towarów wrażliwych . Jego odbiorcami powinni być pracownicy firm:
  • √ sprzedających wspomniane towaru lub dostarczających je w handlu zagranicznym,
  • √ transportowych - uczestniczących w przemieszczaniu  tych towarów na terenie kraju
  • √ kupujących przedmiotowe towary i nabywających je w trybie importu i transakcji wewnątrzwspólnotowych.
  • Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy nabędą umiejętności w zakresie:
  • √ pozyskanie świadomości w dziedzinie obowiązków monitorujących,
  • √ umiejętność samodzielnego zgłaszania, uzupełniania i aktualizacji danych dot.  przemieszczania towarów,
  • √ poznanie scenariuszy przewozów objętych trybem monitorowania,
  • √ przeprowadzenie skutecznej rejestracji na PUESC,
  • √ poprawne  definiowanie wszelkich obowiązków i  wyłączeń.
  • I Cel ustawy o monitorowaniu przewozu drogowego towarów.
  • II Zakres przedmiotowy:
  1. Towary wrażliwe,
  2. Klasyfikacja towarów w CN,
  3. Ilość podlegająca monitorowaniu,
  4. Towary wyłączone.
  • III Zakres podmiotowy:
  1. Podmiot wysyłający,
  2. Podmiot odbierający,
  3. Przewoźnik ( kolejowy i drogowy).
  • IV Kanały wymiany informacji – online -  system SENT  na portalu PUESC.
  • V Scenariusze dostaw:
  1. Wysyłka rozpoczynająca się w kraju ( dostawa krajowa, eksport, WDT)- SENT 100,
  2. Wysyłka  kończąca się w kraju ( WNT, Import) – SENT 200,
  3. Przemieszczanie via-Polska SENT 300.
  • VI Niedostępność systemu i dokument zastępujący:
  1. Budowa dokumentu,
  2. Użycie przez podmiot wysyłający, przewożący, odbierający,
  3. Adres nadania i sposób potwierdzenia odbioru.
  • VII Rejestracja na PUESC:
  1. Uproszczona – podmiot przewożący, odbierający,
  2. Pełna – podmiot dokonujący zgłoszenia,
  3. Upoważnienie dla reprezentanta.
  • VIII Tolerancja i dopuszczalne odchylenia w ilości deklarowanych towarów.
  • IX Anulowanie, uaktualnienie i uzupełnienie zgłoszenia przemieszczania.
  • X System kar i ich wysokość:
  1. Kara pieniężna i jej charakter,
  2. Mandat dla kierowcy,
  3. Wysokość kar.
  • XI Opłaty w przypadku zatrzymania towarów.
  • XII Wnioski i pytania, zakończenie szkolenia.

Czas trwania szkolenia: 1 dzień, 8 godzin lekcyjnych.

Zajęcia prowadzone w formie stacjonarnej.

Szkolenie odbędzie się 07 lutego 2019 r. (środa) w Centrum Szkoleniowym Instytutu Logistyki
i Magazynowania,  w Poznaniu, ul. Ewarysta Estkowskiego 6, w godz. 9.00-15.00

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi: 780,00 zł (VAT zw.)* / 1 osobę

RABAT: 10% dla każdej osoby przy zgłoszeniu na szkolenie min 2 osób z tej samej firmy.

Cena szkolenia obejmuje:
uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe w formie papierowej, materiały piśmiennicze (notatnik, długopis), certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz przerwy kawowe i lunch.

* Usługa zwolniona od podatku na podstawie par. 3 ust.1 pkt 13 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20.12.2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. z  2018 r.‚ poz. 701)

• Roman Andrzejewski –  ekspert w dziedzinie ceł, podatku akcyzowego,  podatku VAT oraz procedury postępowania administracyjnego. Wieloletni  pracownik organów celnych i podatkowych  (staż 16 lat) do niedawna  Z-ca Dyrektora Izby Celnej w Poznaniu ds. orzecznictwa . Ceniony w środowisku gospodarczym fachowiec oraz sprawny inicjator wielu innowacyjnych rozwiązań. Autor  prac z zakresu handlu zagranicznego oraz  przedstawicielstwa podatkowego, ekspert Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych, Członek Rady Podatkowej  Lewiatan w zakresie ceł i akcyzy. Uznany wykładowca wyższych uczelni – Uniwersytet Ekonomiczny, Wyższa Szkoła Bankowa, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w Poznaniu, doświadczony trener pracowników resortu finansów oraz księgowych, doradców podatkowych i biegłych rewidentów.

07.02.2019 - Poznań
Pobierz formularz zgłoszeniowy PDF
lub wypełnij formularz online poniżej.