Znakowanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1 -  Kody kreskowe / Stacjonarne

Znakowanie i dystrybucja produktów w oparciu o standardy GS1
Kody kreskowe / Stacjonarne

Czas trwania 1 dzień szkoleniowy, 8 godzin lekcyjnych.

• Szkolenie podstawowe, wprowadzające w tematykę kodów kreskowych.
  • Jak poprawnie znakować produkty, dobór symboli i sposób numeracji.
  • Wymagania rynku w zakresie stosowania standardu GS1.

Szkolenie realizowane jest przez Fundację GS1 Polska przy współpracy z Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.
Obejmuje przegląd najważniejszych i najczęściej stosowanych standardów GS1 wraz z praktycznymi informacjami na temat zasad wdrożenia tych rozwiązań w firmie. Uczestnicy posiądą wiedzę na temat zasad wykorzystywania odpowiednich symbolik kodów kreskowych, prawidłowego znakowania produktów oraz wytycznych rynkowych w zakresie zmian numerów.
Jednym z ważnych elementów szkolenia jest moduł dotyczący weryfikacji jakości kodów kreskowych, umożliwiający właściwe ich projektowania i ocenianie. W trakcie szkolenia oferujemy dodatkowo możliwość weryfikacji próbek kodów dostarczonych przez uczestników.
Nowość: do szkolenia wprowadzono informacje na temat kodów 2D, rozwiązań mobilnych wspierających kontakty z klientami czy promocje produktów oznakowanych kodem kreskowym w Internecie.

- nowi uczestnicy Systemu GS1, firmy rozpoczynające wdrażania technologii automatycznej identyfikacji,
- specjaliści ds. znakowania i identyfikacji produktów,
- pracownicy działów IT odpowiedzialni za utrzymanie baz produktowych.
- zapoznanie z wymaganiami rynku w zakresie stosowanie standardów GS1,
- zapoznanie z technologiami AIDC - gromadzenia i identyfikacji danych oraz nowatorskimi technikami komunikacji z klientami,
- zdobycie umiejętności prawidłowego znakowania produktów, doboru symboliki i sposób numeracji,
- przybliżenie tematu prawidłowej identyfikacji produktów wraz z uwzględnieniem kwestii jakościowych.
9.45-10:00   Rejestracja uczestników
10:00-11:30   Wprowadzenie do standardów GS1.
Identyfikacja jednostek handlowych detalicznych i hurtowych. Identyfikacja jednostek handlowych o zmiennej ilości.
Ćwiczenia praktyczne w tworzeniu numerów GTIN dla towarów w różnego rodzaju opakowaniach jednostkowych i zbiorczych.
11:30-11:45   Przerwa
11:45-13:00   Standardy zarządzania numerami GTIN: jak poprawnie znakować produkty? Zasady zachowania bądź zmiany numeru GTIN, zgodnie z wytycznymi GS1 - przypadki praktyczne.
13:00-13:30   Przerwa na lunch
13.30-14:05   GTIN w Internecie.
14:05-14:30  Jak unikać błędów w kodowaniu towarów?
14:30-15:10  Etykieta logistyczna GS1 - wstęp do zagadnienia.
Ćwiczenia praktyczne w tworzeniu właściwych oznaczeń dla opakowań zbiorczych i logistycznych z wykorzystaniem kodu GS1-128.
15:10-15:30   Zakończenie szkolenia.

Czas trwania szkolenia: 1 dzień szkoleniowy, 8 godzin lekcyjnych.
Szkolenie odbędzie się 23 września 2019 r. w siedzibie Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytutu Logistyki i Magazynowania, ul. Estkowskiego 6 w Poznaniu.

Cena szkolenia:
Cena szkolenia dla firm (Uczestników Systemu GS1) wynosi: 500,00 zł netto + 23% VAT/1 osobę
Cena szkolenia dla pozostałych firm wynosi: 600,00 zł netto + 23% VAT/1 osobę

RABATY (nie sumują się):
10% w przypadku zgłoszenia dwóch lub więcej osób z tej samej firmy na to samo szkolenie.
15% w przypadku zgłoszenia tej samej osoby na więcej niż jedno szkolenia stacjonarne w serii.

- udział w szkoleniu,
- materiały w wersji drukowanej,
- certyfikat uczestnictwa w szkoleniu,
- catering,
- konsultacje indywidualne.

Jak się zapisać?
- online przez stronę: www GS1 Polska.

UCZESTNICY SYSTEMU GS1 PŁACĄ MNIEJ!

Wszystkie szczegółowe informacje o szkoleniu:
Szczegółowe informacje o szkoleniu są dostępne na stronie www GS1 Polska, pod nr tel.: 61 666 48 56 lub e-mail: szkolenia@gs1pl.org

mgr Piotr Frąckowiak - Główny specjalista w Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytucie Logistyki i Magazynowania; jako konsultant - doradca, pracuje nad wdrażaniem standardów Systemu GS1 w polskich przedsiębiorstwach. Autor szeregu publikacji z zakresu standardów GS1. Wykonawca i współwykonawca projektów konsultingowych w zakresie automatycznej identyfikacji, traceability i bezpieczeństwa żywności, realizowanych na rzecz klientów ILiM oraz w projektach europejskich. Moderator europejskiej grupy roboczej ds. automatycznej identyfikacji i kodów kreskowych w ramach GS1 in Europe. Odpowiedzialny za wdrażanie innowacyjnych kodów kreskowych GS1 DataBar oraz etykiet logistycznych GS1 w największych sieciach handlowych w kraju oraz u ich dostawców. Certyfikowany audytor GS1 Global Traceability Conformance (GTC). Wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wydział Gospodarki Międzynarodowej, Katedra Logistyki Międzynarodowej.

Poznań, 23 września 2019 r.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny TUTAJ.