GDSN, czyli jak prawidłowo przesyłać dane produktowe do różnych odbiorców -  Kody kreskowe / Stacjonarne

GDSN, czyli jak prawidłowo przesyłać dane produktowe do różnych odbiorców
Kody kreskowe / Stacjonarne

Czas trwania: godz. 10:00 - 14:30

• Co to jest GDSN, międzynarodowa sieć współpracujących ze sobą katalogów produktowych.
  • Dane produktowe, jak je prawidłowo zestawić.
  • Cel i zasady działania środowiska i standardu GDSN.

Szkolenie realizowane jest przez Fundację GS1 Polska przy współpracy z Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

W związku z sytuacją epidemiczną szkolenie będzie zorganizowane w trybie on-line. Termin najbliższego szkolenia: 28 kwietnia 2021 r.

Sieć GDSN (ang. Global Data Synchronization Network) to międzynarodowa sieć certyfikowanych katalogów pozwalająca na szybką i precyzyjną wymianę danych produktowych u wszystkich uczestników łańcucha dostaw - od producentów i dostawców, przez magazyny, transport, logistykę, aż po sklepy offline i online.
GDSN opiera się standardach GS1, zapewniając bezpieczną i ciągłą synchronizację danych podstawowych w czasie rzeczywistym. Pozwala na całkowite wyeliminowanie kart produktowych i zastąpienie ich elektroniczną wymianą danych.
Szkolenie wprowadzi dostawców w świat standardów związanych z prawidłową wymianą informacji produktowych z odbiorcami, np. Carrefour Polska. Wskaże właściwą ścieżkę postępowania u obecnych i przyszłych odbiorców danych produktowych, użytkowników środowiska GDSN.
Dowolni Uczestnicy Systemu GS1 Polska będącymi przyszłymi użytkownikami środowiska GDSN.
- Uczestnik będzie wiedział, co to są dane produktowe, jak je prawidłowo zestawić i po co są standardy z tym związane.
- Będzie wiedział, na co zwrócić uwagę, aby opis produktu był rzetelny tj. był właściwej jakości.
- Pozna strukturę Polskiego Modelu Danych Produktowych.
- Pozna również cel i zasadę działania środowiska i standardu GDSN oraz w jako sposób wprowadzać dane.

9.30 - 10:00  - Rozpoczęcie logowania przez Uczestników
10:00 - 11:15 -  Szkolenie online – cz. I

GS1, czyli, po co są standardy?
Co to są dane produktowe?
Istota jakości danych produktowych.

11:15 - 11:30 - Przerwa
11:30 - 12:30 -  Szkolenie online – cz. II

Sposoby przesyłania / publikacji danych.
Co to jest standard, rejestr i środowisko katalogowe GDSN?
Choreografia przesyłania danych w GDSN.

12:30 - 12:45 -  Przerwa
12.45 - 13:45 -  Szkolenie online – cz. III

Sposoby wprowadzania danych produktowych, czyli jak publikować dane produktowe w katalogach GDSN.
Polski Model Danych Produktowych, czyli jakie dane są potrzebne w wymianie informacji na rodzimym rynku.
Ścieżka postępowania w ramach wdrożenia z odbiorcami danych.

13:45 - 14:00 - Przerwa
14:00 - 14:30 - Odpowiedzi prowadzącego na pytania Uczestników, ankieta.
14:30 -  Zakończenie szkolenia.

Szkolenie odbędzie się w Poznaniu w Centrum Kompetencyjnym Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania, ul. Estkowskiego 6.

Cena szkolenia:
Cena szkolenia dla firm (Uczestników Systemu GS1) wynosi: 590,00 zł netto + 23% VAT/1 osobę
Cena szkolenia dla pozostałych firm wynosi: 770,00 zł netto + 23% VAT/1 osobę

- udział w szkoleniu, dostęp do wirtualnego pokoju,
- prezentację w wersji elektronicznej (PDF) - uczestnik otrzymuje po szkoleniu,
- certyfikat uczestnictwa w szkoleniu w wersji elektronicznej - uczestnik otrzymuje po szkoleniu,
- możliwość dyskusji, zadawania pytań przez Uczestników na Komunikatorze Chat podczas transmisji szkolenia.

Jak się zapisać?
- online przez stronę: www GS1 Polska.

UCZESTNICY SYSTEMU GS1 PŁACĄ MNIEJ!

Wszystkie szczegółowe informacje o szkoleniu:
Szczegółowe informacje o szkoleniu są dostępne na stronie www GS1 Polska, pod nr tel.: 61 666 48 56 lub e-mail: szkolenia@gs1pl.org

Dr inż. Krzysztof Muszyński - specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze standaryzacją procesów wymiany informacji produktowych, od lat moderuje pracami opiniotwórczych Grup Roboczych GDSN - Katalogi Danych (grupa skupia największe sieci handlowe i producentów branży FMCG), DIYGA - Do It Yourself and Gardening (grupa skupia producentów i sieci branży narzędziowo - budowlanej) oraz HoReCa - Foodservice (dot. podmiotów branży gastronomicznej). Jest autorem wielu publikacji nt. nowoczesnych metod synchronizacji i systemów jakości danych podstawowych.