GDSN, czyli jak prawidłowo przesyłać dane produktowe do różnych odbiorców -  Kody kreskowe / Stacjonarne

GDSN, czyli jak prawidłowo przesyłać dane produktowe do różnych odbiorców
Kody kreskowe / Stacjonarne

Czas trwania 1 dzień szkoleniowy, 8 godzin lekcyjnych.

• Co to jest GDSN, międzynarodowa sieć współpracujących ze sobą katalogów produktowych.
  • Dane produktowe, jak je prawidłowo zestawić.
  • Cel i zasady działania środowiska i standardu GDSN.

Szkolenie realizowane jest przez Fundację GS1 Polska przy współpracy z Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.
Sieć GDSN (ang. Global Data Synchronization Network) to międzynarodowa sieć certyfikowanych katalogów pozwalająca na szybką i precyzyjną wymianę danych produktowych u wszystkich uczestników łańcucha dostaw - od producentów i dostawców, przez magazyny, transport, logistykę, aż po sklepy offline i online.
GDSN opiera się standardach GS1, zapewniając bezpieczną i ciągłą synchronizację danych podstawowych w czasie rzeczywistym. Pozwala na całkowite wyeliminowanie kart produktowych i zastąpienie ich elektroniczną wymianą danych.
Szkolenie wprowadzi dostawców w świat standardów związanych z prawidłową wymianą informacji produktowych z odbiorcami, np. Carrefour Polska. Wskaże właściwą ścieżkę postępowania u obecnych i przyszłych odbiorców danych produktowych, użytkowników środowiska GDSN.
Dowolni Uczestnicy Systemu GS1 Polska będącymi przyszłymi użytkownikami środowiska GDSN.
- Uczestnik będzie wiedział, co to są dane produktowe, jak je prawidłowo zestawić i po co są standardy z tym związane.
- Będzie wiedział, na co zwrócić uwagę, aby opis produktu był rzetelny tj. był właściwej jakości.
- Pozna strukturę Polskiego Modelu Danych Produktowych.
- Pozna również cel i zasadę działania środowiska i standardu GDSN oraz w jako sposób wprowadzać dane.
9.45 - 10:00 Rejestracja uczestników
1. GS1, czyli po co są standardy?
2. Co to są dane produktowe?
3. Istota jakości danych produktowych.
4. Jak prawidłowo znakować produkty, wybrane reguły / zasady GS1?
11:30 - 11:45 Przerwa
5. Sposoby przesyłania / publikacji danych.
6. Co to jest standard, rejestr i środowisko katalogowe GDSN?
7. Choreografia przesyłania danych w GDSN.
13:00 - 13:30 Przerwa na lunch
13.30 - 14:45
8. Sposoby załadunku danych produktowych, czyli jak publikować dane produktowe w katalogach GDSN.
9. Polski Model Danych Produktowych - czyli jakie dane są potrzebne w wymianie informacji na rodzimym rynku.
10. Ścieżka postępowania w ramach wdrożenia z odbiorcami danych.
11. Testowanie wprowadzania przykładowych danych produktowych.
12. Konsultacje indywidualne.
13. Dyskusja, pytania, podsumowanie szkolenia.
16:00 Zakończenie szkolenia.
Szkolenie odbędzie się w siedzibie Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania, ul. Estkowskiego 6 w Poznaniu.

Cena szkolenia:
Cena szkolenia dla firm (Uczestników Systemu GS1) wynosi: 500,00 zł netto + 23% VAT / 1 osobę
Cena szkolenia dla pozostałych firm wynosi: 600,00 zł netto + 23% VAT / 1 osobę

RABATY (nie sumują się):
10% w przypadku zgłoszenia dwóch lub więcej osób z tej samej firmy na to samo szkolenie.
15% w przypadku zgłoszenia tej samej osoby na więcej niż jedno szkolenie stacjonarne w serii.

- udział w szkoleniu,
- materiały w wersji drukowanej,
- certyfikat uczestnictwa w szkoleniu,
- catering,
- konsultacje indywidualne.

Jak się zapisać?
- online przez stronę: www GS1 Polska.

UCZESTNICY SYSTEMU GS1 PŁACĄ MNIEJ!

Wszystkie szczegółowe informacje o szkoleniu:
Szczegółowe informacje o szkoleniu są dostępne na stronie www GS1 Polska, pod nr tel.: 61 666 48 56 lub e- mail: szkolenia@gs1pl.org

Dr inż. Krzysztof Muszyński - specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze standaryzacją procesów wymiany informacji produktowych, od lat moderuje pracami opiniotwórczych Grup Roboczych GDSN - Katalogi Danych (grupa skupia największe sieci handlowe i producentów branży FMCG), DIYGA - Do It Yourself and Gardening (grupa skupia producentów i sieci branży narzędziowo - budowlanej) oraz HoReCa - Foodservice (dot. podmiotów branży gastronomicznej). Jest autorem wielu publikacji nt. nowoczesnych metod synchronizacji i systemów jakości danych podstawowych.

Poznań

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny TUTAJ.