Traceability - bezpieczeństwo, śledzenie przepływu produktów w łańcuchach dostaw w oparciu o standardy GS1 i wymagania UE -  Kody kreskowe / Stacjonarne

Traceability

Czas trwania: godz. 10:00 - 14:30

• Bezpieczeństwo produktów na rynku
  • Rozwiązania Traceability w oparciu o standardy GS1
  • Wycofanie towarów z rynku przy zastosowaniu standardów GS1

Szkolenie realizowane jest przez Fundację GS1 Polska przy współpracy z Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

W związku z sytuacją epidemiczną szkolenie będzie zorganizowane w trybie on-line. Termin najbliższego szkolenia: 10 lutego 2021 r.

Traceability to sposób na niezawodny przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi ogniwami łańcuchów m.in. branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej łączący przepływ dóbr z przepływem informacji wzdłuż całego łańcucha dostaw. Na pytania z zakresu bezpieczeństwa żywności, identyfikowalności i zarządzania w sytuacji kryzysowej będzie można uzyskać odpowiedź podczas szkolenia. Poza częścią merytoryczną odnoszącą się do zagadnień Traceability (zdolność śledzenia przepływu dóbr) i Recall (wycofanie produktów z rynku) przedstawione zostaną modelowe rozwiązania informatyczne, a także praktyczne ćwiczenia z zastosowania standardów GS1 w procesie Traceability.
- specjaliści ds. bezpieczeństwa produktów / towarów,
- pracownicy działów związanych z logistyką i łańcuchami dostaw,
- pracownicy działów IT i jakości odpowiedzialni za nadzór nad przepływem informacji związanej z produktem - wewnątrz i na zewnątrz firmy.
- poznanie z wymaganiami prawnymi związanymi z Traceability i wycofaniem produktów z rynku,
- poznanie z możliwościami rozwiązań, które spełniają wymagania Traceability,
- przybliżenie uczestnikom zastosowania standardów GS1 w obszarze Traceability poprzez pokazanie praktycznych implementacji.
Godziny: Tematyka:
9:30 – 10:00 Rozpoczęcie logowania przez Uczestników
10:00 – 11:00 Szkolenie cz. I:
  1. Rozpoczęcie szkolenia – wstępne informacje techniczne ( to omawia asysta techniczna)
  2. Bezpieczeństwo produktów na rynku.
11:00 – 11:15 Przerwa
11:15 – 12:00 Szkolenie cz. II:
  1. Traceability – wymagania i zasady.
  2. Rozwiązania traceability w oparciu o standardy GS1.
12:00 – 12:15 Przerwa
12:15 – 13:00 Szkolenie cz. III:
  1. Wycofanie towarów z rynku przy zastosowaniu standardów GS1.
  2. Busiess case’y oparte o rozwiązania GS1 – przykłady praktycznych wdrożeń.
13:00 – 13:15 Przerwa
13:15 – 14:00 Szkolenie cz. IV:
  1. Quiz wiedzy o traceability i standardach GS1.
  2. Co organizacja GS1 oferuje w zakresie traceability?
  3. Ćwiczenia praktyczne – budowanie schematu relacji danych w traceability zgodnie z GS1 GTS.
  1. Odpowiedzi prowadzącego na pytania Uczestników, ankieta.
14:30 Zakończenie szkolenia
Szkolenie odbędzie się w Poznaniu w Centrum Kompetencyjnym Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania, ul. Estkowskiego 6.

Cena szkolenia:
Cena szkolenia dla firm (Uczestników Systemu GS1) wynosi: 590,00 zł netto + 23% VAT / 1 osobę
Cena szkolenia dla pozostałych firm wynosi: 770,00 zł netto + 23% VAT / 1 osobę

- udział w szkoleniu, dostęp do wirtualnego pokoju,
- prezentację w wersji elektronicznej (PDF) - uczestnik otrzymuje po szkoleniu,
- certyfikat uczestnictwa w szkoleniu w wersji elektronicznej - uczestnik otrzymuje po szkoleniu,
- możliwość dyskusji, zadawania pytań przez Uczestników na Komunikatorze Chat podczas transmisji szkolenia.

Jak się zapisać?
- online przez stronę: www GS1 Polska.

UCZESTNICY SYSTEMU GS1 PŁACĄ MNIEJ!

Wszystkie szczegółowe informacje o szkoleniu:
Szczegółowe informacje o szkoleniu są dostępne na stronie www GS1 Polska, pod nr tel.: 61 666 48 56 lub e-mail: szkolenia@gs1pl.org

Mgr Jerzy Majewski - Ekspert Centrum Standaryzacji w Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytucie Logistyki i Magazynowania.