Weryfikacja jakości kodów kreskowych i wydruków etykiet

Weryfikacja jakości kodów kreskowych i wydruków etykiet

Czas trwania: godz. 10:00 - 14:00

  • Jak prawidłowo projektować, tworzenie i ocena kodów kreskowych na opakowaniach zbiorczych i logistycznych.
  • Najczęstsze błędy i metody ich unikania.
  • Metody i urządzenia do weryfikacji jakości kodów kreskowych.

Szkolenie realizowane jest przez Fundację GS1 Polska przy współpracy z Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

W związku z sytuacją epidemiczną szkolenie będzie zorganizowane w trybie on-line. Termin najbliższego szkolenia  podamy wkrótce!

Jakość kodów kreskowych na produktach to jedno z podstawowych kryteriów stawianych przez sieci handlowe swoim dostawcom. Spełnienie wymogów jakościowych od strony zgodności z normami
ISO, standardami GS1 czy wewnętrzni wytycznymi sieci, pozwala uniknąć strat finansowych i opóźnień. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak prawidłowo projektować, tworzyć i kody kreskowe na opakowaniach zbiorczych i logistycznych. Poznają najczęstsze błędy i metody ich unikania oraz urządzenia do weryfikacji jakości kodów kreskowych i etykiet logistycznych.
Specjaliści ds. identyfikacji i znakowania produktów, pracownicy odpowiedzialni za projektowanie i przygotowanie opakowań, pracownicy działów jakości i logistyki, odpowiedzialni za zapewnienie i utrzymanie odpowiedniego poziomu jakości opakowań produktów oraz ich sprawne funkcjonowania w łańcuchu logistycznym.
Uczestnicy w trakcie szkolenia poznają budowę i zasady wykorzystania wybranych symbolik kodów kreskowych, wytyczne w zakresie projektowania i lokalizacji oznaczeń kodowych na produktach oraz dobre praktyki z tym związane. Dzięki szkoleniu Uczestnicy zapoznają się z metodami weryfikacji kodów, sprzętem wykorzystywanym do tego celu oraz kryteriami metody ANSI - identyfikacji i gromadzenia danych.
1. GS1 w Polsce i na świecie.
2. Podstawowe zasady identyfikacji produktów według standardów GS1.
3. Jakość kodów a relacje biznesowe, wymagania, konsekwencje finansowe, zakres odpowiedzialności firm.
4. Budowa kodów kreskowych EAN-13, EAN-8, UPC-A, ITF-14, GS1-128.
5. Weryfikacja jakości etykiet logistycznych.
6. Wskazówki dotyczące umieszczania symbolu kodów kreskowych na opakowaniach.
7. Błędy w wykonaniu projektów i w wydruku kodów kreskowych omawiane na realnych przykładach.
8. Weryfikacja jakości kodów kreskowych – metodyka.
9. Panel dyskusyjny.
Szkolenie odbędzie się w siedzibie Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytutu Logistyki i Magazynowania, ul. Estkowskiego 6 w Poznaniu.
W związku z sytuacją epidemiczną szkolenie będzie zorganizowane w trybie on-line. Termin najbliższego szkolenia  podamy wkrótce!

Cena szkolenia:
Cena szkolenia dla firm (Uczestników Systemu GS1) wynosi: 590,00 zł netto + 23% VAT/1 osobę
Cena szkolenia dla pozostałych firm wynosi: 770,00 zł netto + 23% VAT/1 osobę
 
Co obejmuje cena:
- udział w szkoleniu, dostęp do wirtualnego pokoju,
- prezentację w wersji elektronicznej (PDF) - uczestnik otrzymuje po szkoleniu,
- certyfikat uczestnictwa w szkoleniu w wersji elektronicznej - uczestnik otrzymuje po szkoleniu,
- możliwość dyskusji, zadawania pytań przez Uczestników na Komunikatorze Chat podczas transmisji szkolenia.
 
Jak się zapisać?
- online przez stronę: www GS1 Polska.
 
UCZESTNICY SYSTEMU GS1 PŁACĄ MNIEJ!
 
Wszystkie szczegółowe informacje o szkoleniu:
Szczegółowe informacje o szkoleniu są dostępne na stronie www GS1 Polska, pod nr tel.: 61 666 48 56 lub e-mail: szkolenia@gs1pl.org
 
ZAPRASZAMY!
Dominik Kupisz
Konsultant w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Logistyki i Magazynowania. Trener i konsultant w zakresie standardów GS1 od ponad 14 lat, doradca w projektach wdrożeniowych. Kierownik projektów związanych z weryfikacją jakości kodów kreskowych na rzecz największych sieci handlowych (FMCG i DiY). Ekspert wskazany w "podręcznikach dostawców" wielu sieci handlowych, odpowiedzialny za dostosowanie oznaczeń kodowych na dostawach.

Paweł Kaźmierczak
Konsultant w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Logistyki i Magazynowania. Od ponad 20 lat zajmuje się badaniem jakości kodów kreskowych na polskim rynku i doradztwem dla firm w zakresie poprawy jakości kodów. Wieloletni kierownik programu współpracy z sieciami handlowymi w zakresie poprawy jakości kodów kreskowych. Autor kilkunastu artykułów nt. budowy i jakości kodów kreskowych oraz technologii EPC (ang. Electronic Product Code).

Metryczka szkolenia

Zapisz się na szkolenie

Opinie o nas

Używamy plików cookies.

Zawsze aktualne informacje i promocje