My Logistics. Język angielski dla logistyków. -  Wydanie drukowane

Rok wydania: 2012
Seria wydawnicza: Biblioteka Logistyka

O wydaniu

Jeśli chcesz kupić 10 podręczników, napisz do nas na adres kontakt@e-bit.edu.pl, a otrzymasz 15% rabatu.

“My Logistics. Język angielski dla logistyków” jest zbiorem angielskich tekstów źródłowych o tematyce logistycznej, uzupełnionych ćwiczeniami leksykalnymi oraz zadaniami rozwijającymi sprawność pisania i swobodnego wypowiadania się na tematy związane z logistyką. Każdy z 25 rozdziałów tematycznych (units) rozpoczyna  się  czytanką, do której został przygotowany glosariusz podstawowych terminów w niej występujących. Kolejnym elementem są ćwiczenia leksykalne, mające na celu utrwalanie użytego słownictwa, a także ćwiczenia na mówienie i redagowanie podstawowych pism z zakresu logistyki.

Publikacja przygotuje uczniów do prowadzenia rozmów i korespondencji z anglojęzycznymi kontrahentami pracującymi w działach logistyki przedsiębiorstw handlowych i produkcyjnych w firmach logistycznych i spedycyjnych.

Dodatki

Słowniczek angielsko – polski

Autorzy

Dr Aleksandra Matulewska
Adiunkt w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest kierownikiem Pracowni Legilingwistyki w Instytucie Językoznawstwa na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kierownikiem Studiów Podyplomowych dla Kandydatów na Tłumaczy Przysięgłych w Instytucie Językoznawstwa  tegoż uniwersytetu. Członek Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS oraz Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich.  Posiada bogate doświadczenie praktyczne w językoznawstwie oraz tłumaczeniu pisemnym i ustnym. Jest autorką wielu publikacji z zakresu przekładu prawnego i prawniczego języka angielskiego, języka informacji i komunikacji, cyfryzacji w procesach komunikacji, języka logistyki, wpływu języka angielskiego na język polski. Współautor i redaktor polsko-estońsko-angielskiego elektronicznego słownika tematycznego.

Dr inż. Marek Matulewski
Adiunkt w  Katedrze Podstaw Logistyki Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Jest współorganizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej i wiceprzewodniczącym komitetu naukowego. Długoletni dydaktyk i wykładowca, autor licznych materiałów dla uczniów szkół średnich oraz studentów, współautor podręcznika „Systemy logistyczne” oraz polsko-estońsko-angielskiego elektronicznego słownika tematycznego. Posiada bogate doświadczenie praktyczne w logistyce. Jest autorem licznych publikacji z zakresu logistyki, języka logistyki, systemów informacyjnych oraz zarządzania. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi logistyki, obiegu informacji, systemów informacyjnych i komunikacji w logistyce, globalizacji, informacji jako czynnika rozwoju oraz strategii. Do głównych obszarów zainteresowania należą: systemy informacyjne, informacyjne organizacje sieciowe i strategie liderów sieci, wymiana informacji w sieciach logistycznych, zarządzanie wiedzą, e-logistyka, strategie przedsiębiorstw,  społeczeństwo informacyjne, RFID.
Rozwiń

Dla osób kształcących się w zawodzie technik logistyk
Dla osób chcących zdobyć umiejętność sprawnego komunikowania się w logistycznym języku angielskim
Dla praktyków pragnących pogłębić lub rozszerzyć swoje umiejętności językowe