Słownik terminologii logistycznej -  Wydanie drukowane

Słownik terminologii logistycznej - Wydanie drukowane

Rodzaj produktu: Wydanie drukowane
Autorzy: M. Fertsch (red.)
Wydawca: Instytut Logistyki i Magazynowania
Rok wydania: 2016
Seria wydawnicza: Biblioteka Logistyka
Numer wydania: ISBN: 978-83-63-186-21-0
Liczba stron: 410

O wydaniu

Jedyne w Polsce kompendium terminologiczne z zakresu szeroko rozumianej logistyki zawiera ponad 1700 pojęć i ich definicji. Kolejna edycja Słownika ujmuje kompleksowo hasła odnoszące się do organizacyjno-techniczno-strategicznych aspektów współczesnej logistyki. Obecne wydanie rejestruje dodatkowo nowe terminy odzwierciedlające zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły w gospodarce. Zmiany te dotyczą poszczególnych systemów logistycznych. Autorzy wprowadzili wiele nowych terminów, m.in. z dziedziny techniki i technologii procesów logistycznych, wskaźników logistycznych czy nowoczesnych usług dystrybucyjnych, w tym rynku przesyłek kurierskich. Na dobór haseł miała także wpływ publikacja norm europejskich, określających standardy w wielu obszarach logistyki. Dotyczą one zarówno projektowania, wykonawstwa, jak i eksploatacji urządzeń (m.in. palet i regałów magazynowych). Słownik, opracowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Logistycznym (PTL).
Rozwiń

Dodatki

Rozwiń

Spis treści

Od wydawcy
Wskazówki dla użytkownika
Terminologia logistyczna
Terminy związane z automatyczną identyfikacją, w tym definicje standardów GS1
Formuły handlowe INCOTERMS
Słownik skrótów angielskojęzycznych związanych z logistyką
Słownik skrótów nazw organizacji związanych z logistyką
Słownik polsko-angielski
Słownik angielsko-polski

Rozwiń

Autorzy

Praca pod redakcją dr hab. inż. Marka Fertscha
 
Profesor nadzwyczajny Politechniki Poznańskiej i kierownik Katedry Systemów Logistycznych Wyższej Szkoły Logistyki. Zajmuje się problematyką zarządzania produkcją i logistyki, ze specjalnym uwzględnieniem logistyki produkcji. Autor i współautor ponad 70 publikacji naukowych oraz 50 projektów i ekspertyz opra­cowanych dla przemysłu. Na szczególną uwagę zasługują pozycje wydawnicze: Logistyka produkcji, Podstawy zarządzania przepływem materiałów i Logistyka przedsiębiorstw dystrybucyjnych. Swoje prace publikował w wielu czasopismach zagranicznych, m.in. „International Journal of Production Economics” i „Journal
of Materials Processing Technology”. Jest członkiem International Society for Inventory Research. Wchodzi w skład rad programowych czasopism „Foundations of Control and Management Sciences” i „Logistyka”.
Rozwiń

Dla kogo

Wyjątkowa pozycja w biblioteczce każdego logistyka, wzbogaci wiedzę wszystkich zainteresowanych nowoczesnym zarządzaniem. Do korzystania z kompendium zachęcamy również dziennikarzy, tłumaczy i przedstawicieli innych środowisk zawodowych, którzy w swojej pracy spotykają się z terminami logistycznymi.
Rozwiń

Kup wydanie

Cena brutto: 55,00 PLN

Dostawa

Poczta Polska (ekonom.) - 1 szt. 4.00 PLN
Poczta Polska (ekonom.) - od 2 szt. 6.70 PLN
Poczta Polska (polecona) - 1 szt. 8.70 PLN
Poczta Polska (polecona) - od 2 szt. 15.60 PLN
Kurier DHL - 1 szt. 16.00 PLN
Kurier DHL - od 2 szt. 20.00 PLN

Opinie o nas

Używamy plików cookies.

Zawsze aktualne informacje i promocje