Zarządzanie zapasami -  Szkolenie logistyczne / e-learning

Szkolenie logistyczne / e-learning

Czas trwania: 26h

• Znajomość sposobów optymalizacji zapasów
  • Umiejętność analizy i prognozowania sprzedaży jako czynnika wpływającego na skalę zapasu
  • Certyfikat ukończenia kursu

• Szkolenie umożliwia uzyskanie podstawowych kompetencji pozwalających na zarządzanie zapasami. Dotyczy sposobów optymalizacji zapasów, budowy i uzupełniania zapasu, analizy i prognozowania sprzedaży jako czynnika wpływającego na skalę zapasu. Praca z danymi zilustrowana jest 32 przystępnymi wideo poradnikami, wieloma animacjami, interaktywnymi ćwiczeniami oraz zadaniami w Excelu. Dzięki takiej kompozycji szkolenia poznasz i przećwiczysz mechanizmy, które pozwolą utrzymać zdrową strukturę zapasów.
    .
  • Szkolenie e-learning udostępniane jest na okres 30 dni po zaksięgowaniu wpłaty.

• √ dla pracowników komórek organizacyjnych łańcuch logistycznego: zakupów, zaopatrzenia, dystrybucji, planowania i sprzedaży jako wsparcie w codziennej pracy

• Uczestnik po odbyciu szkolenia powinien:
  • potrafić zracjonalizować i zoptymalizować działania firmy związane z analizą, monitorowaniem oraz oceną utrzymywanego poziomu zapasów
  • analizować sprzedaż i przewidywać przyszłe wielkości popytu oraz tworzyć prognozy zakupowe
  • identyfikować oraz wykorzystywać w praktyce metody budowania wielkości zamówień
  • √ potrafić obliczyć wielkości zapasów bieżących, maksymalnych i zapasów bezpieczeństwa, ekonomicznej wielkości partii dostaw oraz czasu zamawiania i organizacji ich przepływu
  • √ zastosować standardy obsługi klienta w modelowaniu i zarządzaniu zapasami

• √ podstawowe problemy zarządzania zapasami (ćwiczenia interaktywne)
  • √ popyt (wideoporadniki dot. analizy ABC, XYZ, prognozowania, losowej zmienności popytu w cyklu uzupełniania zapasu)
  • √ prognozowanie (wideoporadniki dot. modelu Browna, Holta, prognozowania opartego o wskaźniki sezonowości, zadania Excel)
  • √ określanie poziomu obsługi klienta (wideoporadniki dot. obliczania wartości wskaźników, zadania Excel)
  • √ zapas zabezpieczający - wyznaczanie zapasu zabezpieczającego, przykłady obliczeń, ćwiczenia interaktywne i wideoporadniki