Czasopismo LOGISTYKA nr 6/2022 -  Wydanie elektroniczne

Numer wydania: 6/2022
Czytaj fragment

O wydaniu

Czasopismo Logistyka to nowoczesny dwumiesięcznik popularno-naukowy, który w nowej odsłonie z powodzeniem wszedł na rynek biznesu. Inspiruje przedsiębiorców i dostarcza praktycznych rozwiązań w oparciu o innowacyjne rozwiązania, aktualne trendy i unikatową wiedzę.

Z uwagi na biznesowy charakter pisma, odbiorcami naszych mediów są głównie managerowie odpowiedzialni za zarządzanie firmą i łańcuch dostaw. Pismo skierowane jest przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw.

Usługi oparte na wydajnych i inteligentnych rozwiązaniach informatycznych stanowią dziś podstawę nowoczesnej logistyki. Systemy WMS i TMS, technologia RFID i wykorzystanie Virtual Reality, wdrożenie Digital Twin i systemów zarządzania robotami mobilnymi, zastosowanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji i aplikacjach mobilnych – to wszystko możemy już spotkać w wielu polskich przedsiębiorstwach. Rozwiązania informatyczne stają się coraz bardziej dostępne i coraz tańsze, a jednocześnie bardziej elastyczne, skalowalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy. W dzisiejszym zdigitalizowanym świecie często pozwalają na poprawienie efektywności funkcjonowania przedsiębiorstwa i uzyskanie tak potrzebnej przewagi konkurencyjnej.

TEMAT NUMERU:Cyfrowa przyszłość logistyki
– Jak nowoczesne rozwiązania IT zmieniają logistykę?
– Sprawny, zintegrowany system IT eliminuje błędy pracowników magazynu.
– Jak zapewnić bezpieczeństwo ruchu w magazynie?
– TMS. WMS. Kierunek modułowość?
– RFID – technologia z historią i przyszłością Ostatnie lata przyniosły gwałtowny wzrost zainteresowania technologią RFID i lawinowo rosnącą liczbę wdrożeń.
– Nierozsądnie jest lekceważyć potęgę mediów społecznościowych w świecie e-commerce.
– Symulatory szkoleniowe VR zmieniają oblicze szkoleń operatorów maszyn.
– Terminal przyszłości Dachser – cyfrowy bliźniak dla logistyki drobnicowej.
– Oprogramowanie w systemie intralogistycznym.

WIEDZA
– Rynek transportu samochodowego w Polsce.
– Cyfryzacja usług pocztowych.
– Twoje dane o półce nie są wiarygodne…

PRAKTYKA
– Inwestowanie w innowacje przynosi niezliczone korzyści
–  Digitalizacja przewozów po włosku.

TRENDY
– Sztuczna inteligencja zamiast spedycji.
– Q&A: Programowanie bez kodowania.
– Żadnego wnioskodawcy nie zostawiamy bez wsparcia.

Informacje techniczne

Funkcjonalność treści cyfrowych:
- język treści: język polski,
- sposób dostarczenia: udostępnienie na platformie e-learningowej,
- czas odtwarzania: 2 lata, zgodnie z regulaminem sklepu e-bit.edu.pl,

Warunki korzystania:
dostępność tylko w trybie on-line.
Interoperacyjność treści cyfrowych ze sprzętem komputerowym i oprogramowaniem została opisana szerzej w regulaminie sklepu.