Spedycja i transport w warunkach ograniczonej mobilności i nowych regulacji UE - SZKOLENIE ONLINE

Spedycja i transport w warunkach ograniczonej mobilności i nowych regulacji UE
SZKOLENIE ONLINE

Czas trwania: godz. 10:00 - 14:00, 28.08.2020 r.

O szkoleniu

W tym roku wchodzą w życie przepisy unijne, które mogą oznaczać spore perturbacje dla polskich przewoźników związane przede wszystkim ze wzrostem kosztów transportu. Wynikać one będą z Dyrektywy o pracownikach delegowanych i Pakietu Mobilności.
Praca zdalna pracowników biurowych, zmiana organizacji pracy magazynów i kierowców oraz zapewnienie środków ochrony osobistej pracownikom to powszechne zjawiska dostosowania działalności do warunków trwającej pandemii.
Funkcjonowanie przedsiębiorstw transportowo – spedycyjnych w warunkach takiej niepewności wymusza konieczność dobrego przygotowania menedżerów w zakresie znajomości najnowszych przepisów prawnych i warunków konkurowania na wspólnym krajowym i europejskim rynku.
Powyższe tematy zostaną przedstawione i omówione podczas SZKOLENIA ONLINE (na żywo) 28 SIERPNIA 2020 r. w godz. 10:00 – 14:00
(UWAGA: liczba miejsc ograniczona ze względu na możliwości wirtualnego pokoju, decyduje kolejność zgłoszeń).

Szkolenie online to transmisja audio-wideo w czasie rzeczywistym - jest to forma prowadzenia zajęć w kategorii webinarowej, dzięki której na żywo, na jednym ekranie wyświetlany jest prowadzący zajęcia, prezentacja oraz czat. Umożliwia obustronną komunikację w tym samym czasie między prowadzącym, a uczestnikami. Szkolenie online realizowane jest przy pomocy komputerów lub urządzeń mobilnych i sieci Internet w formie wykładu wraz z częścią praktyczną oraz dyskusji i udzielania odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników.
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu online jest: dostęp uczestnika do komputera lub urządzenia mobilnego podłączonego do sieci internetowej, rekomendowany jest dostęp do Internetu przez stałe łącze (nie wi-fi), instalacja przeglądarki Chrome lub Firefox, słuchawki lub głośnik.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ I ILE KOSZTUJE UDZIAŁ W SZKOLENIU ONLINE?

Kup szkolenie, wypełnij formularz zamówienia, dokonaj zapłaty, a następnie prześlemy Tobie link do pokoju online, w którym odbędzie się szkolenie.

Cena wynosi: 690,00 zł

Skorzystaj z rabatu w wysokości 5%.
Podczas procesu zakupu w koszyku użyj kuponu rabatowego: TRANSPORT, a otrzymasz 5% rabatu! (promocja ważna do 21.08.2020 r.).

Cena szkolenia obejmuje:
- dostęp do wirtualnego pokoju, udział w szkoleniu,
- certyfikat uczestnictwa, materiały dla słuchaczy, które uczestnik otrzymuje po szkoleniu,
- możliwość dyskusji, zadawania pytań przez Uczestników podczas transmisji szkolenia na komunikatorze Chat.

Szkolenie poprowadzi:
dr hab. Maciej Stajniak - Absolwent Wydziału Transportu i Łączności Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie w 2003 r. uzyskał stopień naukowy doktora. Stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych uzyskał w 2013 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Główny Specjalista ds. Logistyki w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Logistyki i Magazynowania. Specjalista w zakresie reklamacji i roszczeń oraz odpowiedzialności przewoźnika i spedytora w transakcjach krajowych i międzynarodowych. Członek sekcji Logistyki i Procesów Transportowych w Komitecie Transportu Polskiej Akademii Nauk.

Szkolenie skierowane dla kadry zarządzającej transportem, spedycją i osób funkcyjnych odpowiedzialnych za planowanie i realizację  procesów transportowo - spedycyjnych.

Nabyte umiejętności

Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy nabędą wiedzę i umiejętności w zakresie:
- Organizacji przewozów zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- Obliczania wynagrodzenia dla pracowników delegowanych.
- Organizacji postępowania reklamacyjnego.

9:45 - 10:00 - Rozpoczęcie logowania uczestników
10:00 - 10:45 - Szkolenie online - cz. I
1. Rozpoczęcie szkolenia, wstępne inf. techniczne.
2. Ustawa o transporcie drogowym.
3. Ustawa o pracownikach delegowanych.
10:45 - 11:00 - Przerwa
11:00 - 11:45 - Szkolenie online - cz. II
4. Uwarunkowania prawne prowadzenia działalności transportowo - spedycyjnej w aspekcie Pakietu Mobilności.
5. Spedytor w procesie planowanie przewozów zgodnie z Rozporządzeniem 561 PE (ćwiczenie praktyczne).
11:45 - 12:00 - Przerwa
12:00 - 12:45 - Szkolenie online - cz. III
6. Koszty w transporcie w związku z nowymi regulacjami prawnymi.
7. Sposób składania reklamacji i rozstrzygania sporów.
12:45 - 13:00 - Przerwa
13:00 - 14:00 - Szkolenie online - cz. IV
8. Roszczenia w transporcie krajowym i międzynarodowym.
9. Odpowiedzi na pytania uczestników, ankieta
10. Podsumowanie szkolenia.