EDI – Elektroniczna Wymiana Danych i e-faktura

• Podstawy elektronicznej wymiany danych we współpracy handlowej.
  • Zastosowanie zasad i standardów EDI w praktyce.
  • E-fakturowanie w Polsce - aktualności.

Szkolenie realizowane jest przez Fundację GS1 Polska przy współpracy z Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

Szkolenie zawiera przegląd metod i technologii EDI uwzględniający strategiczne i operacyjne elementy przygotowania, wdrożenia i eksploatacji.
Trening bazuje na zastosowaniu rzeczywistych przykładów z wielu różnych firm i branż. Dzięki niemu uczestnik nabędzie wiedzę na temat podstaw EDI, dowie się jak najlepiej wdrożyć EDI i jak poprawnie zastosować najlepsze praktyki. Wszystkie studia przypadków, przykłady i najlepsze praktyki to efekt doświadczenia wdrożeniowców z Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Cel szkolenia:

- zapoznanie ze specyfiką handlu elektronicznego, w tym zakupy B2B i dokumenty elektroniczne,
- przybliżenie uczestnikom praktycznego zastosowania zasad i standardów EDI,
- zaznajomienie z notacją EDIFACT/EANCOM,
- omówienie języka XML i notacji GS1 XML.

• √ pracownicy odpowiedzialni za przyszłe wdrożenie systemu EDI w firmach,
  • √ specjaliści zajmujący się bieżącym rozwojem tej technologii,
  • √ pracownicy działów biznesowych stosujących EDI do współpracy z partnerami handlowymi.
Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy:

• √ nabędą wiedzę z podstaw EDI,
  • √ dowiedzą się jak najlepiej wdrożyć EDI i jak poprawnie zastosować w praktyce gospodarczej,
  • √ zapoznają się z informacjami nt. e-faktury w  procesach biznesowych, w zamówieniach publicznych, co powinna zawierać, wymagania prawne.

9:45 - 10:00 Rejestracja uczestników

Wprowadzenie do EDI:
  • - procesy biznesowe
  • - transakcje handlowe
EDI jako metoda wymiany danych, cele i korzyści z jej stosowania
11:15 - 11:30 Przerwa
11:30 - 13:30 Definicja EDI
Praktyczna realizacja EDI
Wdrożenie i utrzymanie EDI we współpracy z kontrahentami
Standardy dokumentów elektronicznych EDI w Europie, e-fakturowanie w obrocie ponadgranicznym
13:30 - 14:00 Przerwa na lunch
14:00 - 16:00 E-faktura - aspekty prawne oraz techniczne problemy prawne wokół e-faktury w Polsce i w Europie
Wdrożenie i utrzymanie e-faktury we współpracy z kontrahentami
Standardy GS1 EDIFACT/EANCOM97 oraz GS1 XML - wstępny opis notacji oraz elementów podstawowych standardu dokumentów elektronicznych GS1
16:00 - 16:15 Pytania, dyskusja, zakończenie szkolenia.

1 dzień szkoleniowy, 8 godzin lekcyjnych

Szkolenie odbędzie się w Centrum Szkoleniowym Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania, Poznań, ul. Ewarysta Estkowskiego 6.

Cena szkolenia dla firm (Uczestników Systemu GS1) wynosi: 590,00 zł netto + 23% VAT / 1 osobę
Cena szkolenia dla pozostałych firm wynosi: 750,00 zł netto + 23% VAT / 1 osobę
RABATY (nie sumują się):
10% w przypadku zgłoszenia dwóch lub więcej osób z tej samej firmy na to samo szkolenie.
15% w przypadku zgłoszenia tej samej osoby na więcej niż jedno szkolenia stacjonarne w serii.

- udział w szkoleniu,
- materiały w wersji drukowanej,
- certyfikat uczestnictwa w szkoleniu,
- catering,
- konsultacje indywidualne.

Jak się zapisać? - online przez stronę: www GS1 Polska.
UCZESTNICY SYSTEMU GS1 PŁACĄ MNIEJ!

Szczegółowe informacje o szkoleniu są dostępne na stronie www GS1 Polska, pod nr tel.: 61 666 48 56 lub e-mail: szkolenia@gs1pl.org

Tadeusz Rudnicki - konsultant, główny specjalista Centrum Elektronicznej Gospodarki w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Logistyki i Magazynowania, zajmuje się metodami elektronicznej współpracy przedsiębiorstw w relacjach B2B oraz B2G. Obecnie jego głównym zadaniem jest wdrażanie platformy elektronicznego fakturowania w dostawach publicznych (PeF) oraz działania wdrożeniowe procesu e-fakturowania w dwóch dużych instytucjach publicznych w ramach projektu CEF e-Invoicing. Jest uczestnikiem zespołu wsparcia działań OpenPeppol w Polsce.
Jest ekspertem Europejskiego Wielostronnego Forum Elektronicznego Fakturowania oraz CEN TC434 (Europejska Norma e-faktury), CEN TC440 (standardy e-dokumentów handlowych). Jest także doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej. Tematem jego pracy doktorskiej są modele systemów elektronicznej obsługi dostaw publicznych.