EDI – Elektroniczna Wymiana Danych i e-faktura

• Podstawy elektronicznej wymiany danych we współpracy handlowej.
  • Zastosowanie zasad i standardów EDI w praktyce.
  • E-fakturowanie w Polsce - aktualności.

• Szkolenie omawia podstawy elektronicznej wymiany danych stosowane we współpracy handlowej. W trakcie szkolenia przedstawione zostaną zasady i warunki zastosowania EDI w praktyce gospodarczej.
    Uczestnik szkolenia nabędzie wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, dowie się jak najlepiej wdrożyć EDI w swojej instytucji i jak poprawnie zastosować najlepsze praktyki elektronicznej wymiany danych w swoich procesach biznesowych.
  • Cele szkolenia:
    • √ zapoznanie z podstawami wymiany dokumentów elektronicznych,
    • √ przybliżenie uczestnikom praktycznego zastosowania zasad i standardów EDI,
    • √ omówienie kwestii związanych z e-fakturowaniem w Polsce

• √ pracownicy odpowiedzialni za przyszłe wdrożenie systemu EDI w firmach,
  • √ specjaliści zajmujący się bieżącym rozwojem tej technologii,
  • √ pracownicy działów biznesowych stosujących EDI do współpracy z partnerami handlowymi.
  • Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy:
  • √ nabędą wiedzę z podstaw EDI,
  • √ dowiedzą się jak najlepiej wdrożyć EDI i jak poprawnie zastosować w praktyce gospodarczej,
  • √ zapoznają się nt. e-faktury w  procesach biznesowych, w zamówieniach publicznych, co powinna zawierać, wymagania prawne.
  • I Wprowadzenie do EDI – środowisko biznesowe:
  1. Procesy biznesowe i dokumenty handlowe,
  2. Elektroniczne wsparcie obsługi procesów biznesowych,
  3. EDI – definicja i cele zastosowania transakcjach biznesowych.
  • II Podstawy, techniczne rozwiązania, standardy EDI:
  1. Scenariusz transakcji handlowych realizowanych metodą EDI,
  2. Standardy EDI oraz interoperacyjność stosowanych rozwiązań,
  3. Rozwiązania techniczne stosowane w EU i na świecie.
  • III E-fakturowanie:
  1. Funkcje i rola faktury w procesach biznesowych,
  2. Definicje i wymagania prawne,
  3. Zawartość e-faktury,
  4. E-faktura w zamówieniach publicznych.
  • IV Wdrożenie EDI w przedsiębiorstwie:
  1. Obszary biznesowe przedsiębiorstwa objęte EDI,
  2. Zadania wdrożeniowe w poszczególnych obszarach biznesowych,
  3. Elektroniczne fakturowanie – lista kontrolna procesu oraz zawartości e-faktury.
  • V Elektroniczne fakturowanie w dostawach publicznych:
  1. Podstawy prawne obowiązku odbioru e-faktur przez podmioty publiczne,
  2. Odbiór e-faktur przez podmioty publiczne – przykłady z innych krajów europejskich,
  3. Odbiór e-faktur przez podmioty publiczne w Polsce.
  • VI Dyskusja, pytania i podsumowanie szkolenia.
  • Czas trwania szkolenia: 1 dzień szkoleniowy, 8 godzin lekcyjnych.
    Zajęcia prowadzone w formie wykładu interaktywnego z prezentacją multimedialną, ćwiczenia, konsultacje.

Szkolenie odbędzie się w Centrum Szkoleniowym Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania, ul. Ewarysta Estkowskiego 6, w godz. 10.00-16.00

Koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi: 700,00 zł (VAT zw.)* / 1 osobę

RABAT: 10% dla każdej osoby przy zgłoszeniu na szkolenie min. 2 osób z tej samej firmy.

Cena szkolenia obejmuje:
uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe w formie papierowej, materiały piśmiennicze (notatnik, długopis), certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz przerwy kawowe i lunch.

* Usługa zwolniona od podatku na podstawie par. 3 ust.1 pkt 13 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20.12.2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (Dz. U. z  2018 r.‚ poz. 701)

• Tadeusz Rudnicki - konsultant w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Logistyki i Magazynowania.

• Jest głównym specjalistą Centrum Elektronicznej Gospodarki w Instytucie Logistyki i Magazynowania, zajmuje się metodami elektronicznej współpracy przedsiębiorstw w relacjach B2B oraz B2G. Obecnie jego głównym zadaniem jest wdrażanie platformy elektronicznego fakturowania w dostawach publicznych (PeF) oraz działania wdrożeniowe procesu e-fakturowania w dwóch dużych instytucjach publicznych w ramach projektu CEF e-Invoicing. Jest uczestnikiem zespołu wsparcia działań OpenPeppol w Polsce.

• Jest ekspertem Europejskiego Wielostronnego Forum Elektronicznego Fakturowania oraz CEN TC434 (Europejska Norma e-faktury), CEN TC440 (standardy e-dokumentów handlowych). Jest także doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej. Tematem jego pracy doktorskiej są modele systemów elektronicznej obsługi dostaw publicznych.